List od s. Angeli na październik

Konfederacja Międzynarodowa CVS
Siedziba: Via di Monte del Gallo, 103
06 39674243 , Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rzym 30 września 2020

 Do członków CVS

Najdrożsi Przyjaciele,
Miesiąc październik jest tradycyjnie poświęcony odmawianiu różańca świętego i jednocześnie misji.
W ubiegłym roku Papież wskazał nam niezwykły miesiąc misyjny, aby wzmocnić w nas tę świadomość.
 
On sam mówi o tym w Orędziu, które napisał na październik 2020 roku:
„Pragnę wyrazić Bogu wdzięczność za zaangażowanie, z jakim w październiku ubiegłego roku cały Kościół przeżywał Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny. Jestem przekonany, że pomogło to w pobudzeniu misyjnego nawrócenia w wielu wspólnotach.”
Następnie dodaje: „W tym roku, naznaczonym cierpieniami i wyzwaniami spowodowanymi przez pandemię Covid-19, ta misyjna podróż całego Kościoła jest kontynuowana w świetle słowa, które znajdujemy w historii powołania proroka Izajasza: „Oto jestem, poślij mnie” (Iz 6, 8). Jest to zawsze nowa odpowiedź na pytanie Pana: „Kogo poślę?”
W tym kontekście powołanie do misji, zaproszenie do wyjścia z siebie z miłości do Boga i bliźniego, jawi się jako okazja do dzielenia się, posługi, wstawiennictwa. Misja, którą Bóg każdemu powierza, prowadzi nas przez dar z siebie, od pełnego bojaźni i zamkniętego ja do nowo odkrytego i odnowionego siebie.
Zrozumienie tego, co mówi nam Bóg w czasach pandemii, staje się wyzwaniem także dla misji Kościoła. Choroba, cierpienie, strach, izolacja są dla nas wyzwaniem.”
Pragniemy pozwolić na wyzwania płynące z cierpienia we wszystkich swoich formach i nie zawieść naszego misyjnego zadania.
Niech modlitwa różańca świętego towarzyszy naszym październikowym dniom. Odmawiajmy go z sercem, biorąc pod uwagę, jak mawiał Błogosławiony Novarese, „piękno i konieczność tego nabożeństwa. W rzeczywistości jest to najpiękniejsze nabożeństwo, które nieustannie kwitnie wśród chrześcijan; oddanie, które charakteryzuje Centrum Ochotników Cierpienia. W Różańcu Świętym rozważamy w pobliżu Najświętszej Maryi Panny miłosierną miłość Jezusa. Ta modlitwa kształci każdego członka CVS do życia w łasce Bożej, aby był aktywny duchowo. Tylko żyjąc w „łasce”, człowiek staje się podmiotem działania.”
Wzywani przez błogosławionego Novarese, zadajmy sobie pytanie, jakie działania misyjne możemy przeprowadzić w tym miesiącu, w naszej prostocie i naszych możliwościach.
W imieniu całego Stowarzyszenia proszę o szczególną modlitwę za ks. Janusza, którego zdrowie jest bardzo zagrożone. Zjednoczeni na modlitwie, prośmy Pana, by zachował go w zdrowiu.
 
Serdeczne pozdrowienia dla Was wszystkich.
                  Angela Petitti
Przewodnicząca Konfederacja Międzynarodowa CVS

Kalendarz Świętych

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl