NOWENNA ZA DUSZE CZYŚĆCOWE

   Nowennę za dusze czyśćcowe można odprawiać w dowolnym czasie w celu uproszenia nieba dla nich oraz jakiejś łaski przez ich wstawiennictwo. Można ją odprawić po śmierci bliskiej nam osoby albo w rocznicę jej śmierci. Szczególnie zaleca się odprawienie nowenny przed liturgicznym wspomnieniem Wszystkich Wiernych Zmarłych (2 listopada), wówczas rozpoczynamy ją 24 października.

Dzień pierwszy

Modlitwa wstępna:

Boże, Ojcze Miłosierdzia i wszelkiej pociechy, ofiaruję Tobie tę nowennę za wszystkich zmarłych cierpiących w czyśćcu, i błagam, abym rozważając w duchu wiary i miłości Słowo Twoje oraz działanie Twojej łaski w sercach świętych i błogosławionych sług Twoich, mógł (mogła) im przyjść z pomocą, a dla siebie wyprosić łaskę (wymienić jaką), o którą Cię pokornie proszę przez ich wstawiennictwo.

Czytaj więcej...

 


MODLITWA ŚW. FAUSTYNY – ZA DUSZE CZYŚĆCOWE                        

   Jezu najmiłosierniejszy, któryś sam powiedział, że miłosierdzia chcesz, otóż wprowadzam do mieszkania Twego najlitościwszego serca dusze czyśćcowe – dusze, które Ci są miłe, a które jednak wypłacać się muszą Twej sprawiedliwości – niech strumienie krwi i wody, które wyszły z Serca Twego, ugaszą płomienie ognia czyśćcowego, aby się i tam sławiła moc miłosierdzia Twego.

Ze strasznych upałów ognia czyśćcowego wznosi się jęk do miłosierdzia Twego. I doznają pocieszenia, ulgi i ochłody w strumieniu wylanym krwi i wody.

Ojcze Przedwieczny, spójrz okiem miłosierdzia na dusze w czyśćcu cierpiące, a które są zamknięte w najlitościwszym Sercu Jezusa. Błagam Cię przez bolesną mękę Jezusa, Syna Twego, i przez całą gorycz, jaką była zalana Jego przenajświętsza dusza, okaż miłosierdzie swoje duszom, które są pod sprawiedliwym wejrzeniem Twoim; nie patrz na nie inaczej, jak tylko przez rany Jezusa, Syna Twego najmilszego, bo my wierzymy, że dobroci Twojej i litości liczby nie masz.

 


Zaczynamy nowennę do Matki Bożej Fatimskiej! 9 dni intensywnej modlitwy i oferty naszych cierpień i naszej pracy, w następujących intencjach:

1. Aby podziękować za wszystko to, co Maryja dla nas i z nami zrobiła: 

- za dar charyzmatu dowartościowania cierpienia jako odpowiedź na przesłanie Maryi z Lourdes i Fatimy

- za wszystkie osoby, które zapoznały się z naszym stowarzyszeniem oraz za te, które przyjęły charyzmat jako swój

- za wszystko to, co w CVSie, pozwoliło nam doświadczyć konkretnie Miłości Boga Ojca, która wyraża się za pośrednictwem naszych braci i sióstr. 

2. Aby przeprosić za:

- bezowocne dyskusje i krytyki, które wprowadzają tylko podziały 

- brak zaangażowania w aktywną działalność apostolską oraz modlitwę

- brak zaangażowania w osobisty wzrost w dziecięcej relacji z Maryją

3. Aby zawierzyć Maryi animatorów sektorów młodzieżowych wraz ze wszystkimi młodymi Ochotnikami Cierpienia i Braćmi i Siostrami Chorych:

- niech ich działalność apostolska będzie świadectwem tego, co widzieli i dotknęli we własnym życiu: wartość cierpienia zjednoczonego z Jezusem

- niech Maryja będzie przyczyną ich radości i entuzjazmu 

- aby podejmowane inicjatywy przynosiły owoce

 


 

Czytaj więcej...

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl