Wyjątkowe spotkanie eucharystyczne w Sopocie

             W drugą niedzielę miesiąca członkowie Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej spotykają się na wspólnej Eucharystii. Jednak dzień 12 września 2021 roku był dniem szczególnym. Jak zaznaczył w słowie powitalnym ks. Stanisław Łada, duszpasterz osób chorych i niepełnosprawnych w dniu tym połączyła nas potrójna radość.

Pierwsza i najważniejsza również dla całego polskiego Kościoła to beatyfikacja ks. kardynała Stefana Wyszyńskiego i matki Róży Czackiej. Wcześniej uczestniczyliśmy w tej uroczystości za pośrednictwem telewizji.

 

        Następnie z radością powitaliśmy ks. Wojciecha Gregorka koncelebrującego dla nas mszę św. Prymicyjną. Od wielu lat jest On związany z gdańskim stowarzyszeniem COC. Towarzyszyła Mu siostra Ewa bardzo bliska naszemu sercu.

        Cieszyliśmy się również z obecności grupy kleryków GSD, którzy w sierpniu uczestniczyli we wczaso-rekolekcjach w Głogowie i służyli pomocą osobom chorym i niepełnosprawnym.

         Pełni wdzięczności i radości rozpoczęliśmy Eucharystię.

Homilię wygłosił ks. Wojciech i skupił się na postaciach nowych błogosławionych i Ich związku z charyzmatem Centrum Ochotników Cierpienia i Cichych Pracowników Krzyża. Wspomniał o spotkaniu ks. kardynała Wyszyńskiego z założycielem COC prałatem Luigi Novarese i obrazie Matki Bożej Częstochowskiej podarowanym Cichym Pracownikom Krzyża z własnoręcznym podpisem ks. Kardynała. Łączyła błogosławionych Maryja i całkowite zawierzenie Jej opiece i pomocy.

       Matka Róża Czacka realizowała swoje powołanie zgodnie z hasłem: wiara bogata w uczynki. Zajmowała się osobami niepełnosprawnymi i pokazywała im, jak mogą wykorzystać swoje umiejętności w życiu.

     W imieniu wszystkich członków COC członek Rady Urszula Burda złożyła gratulacje ks. Wojciechowi z okazji święceń kapłańskich i podziękowała za Jego obecność wśród nas i sprawowanie Eucharystii. Powiedziała: Jesteśmy ogromnie wzruszeni, że mogliśmy z Tobą sprawować tę Najświętszą Ofiarę. Pan w łaskawości swojej sprowadził Cię do nas, abyś udzielił nam błogosławieństwa prymicyjnego. Życzymy Ci, abyś na drodze swego powołania dążył do świętości i wzrastał w wierze. Niech Bóg błogosławi, wzmacnia i napełnia swoimi łaskami, aby służba Bogu i ludziom nieustannie napełnia Cię radością”.

          Eucharystyczne spotkanie zakończyło prymicyjne błogosławieństwo.

Kalendarz Świętych

Sierpień 2021
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl