ŚWIADECTWA CZŁONKÓW COC

  Nasze Stowarzyszenie zaprasza wszystkich członków i sympatyków COC do dzielenia się własnymi przeżyciami, i tym wszystkim co doświadczyli w czasie pielgrzymek, spotkań i uroczystości związanych z życiem naszej wspólnoty. Zachęcamy do składania świadectw dotyczących otrzymanych łask Bożych oraz wsparcia i życzliwości ze strony wolontariuszy i innych członków COC.

Propozycje świadectw prosimy wysyłać na adres: biuro(a)cocgdansk.pl

W miarę możliwości będziemy je zamieszczać na naszej stronie internetowej.


 


LOURDES - z nadzieją na CUD

  Lourdes uznane jest jako światowe centrum pielgrzymkowe, do którego od 1858 roku przybywają ludzie z całego świata. Każdego roku przybywa do Lourdes ponad 5 mln pielgrzymów; spotkamy tu ludzi z wszystkich kontynentów, mnóstwo narodowości tworzy jedną wspólnotę. Nie będę rozpisywać się na temat objawień Matki Bożej w Lourdes, gdyż wszelkie informacje dostępne są w różnych książkach, publikacjach, czy też w internecie. Pragnę skupić się na wątku osobistym. 

Czytaj więcej...


Rekolekcje w Sobieszewie 19-22.09.2022

W dniach 19-22 września 2022 r. odbyły się rekolekcje dla osób niepełnosprawnych i wolontariuszy Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej. Rekolekcje głosił ks. prałat Stanisław Łada - duszpasterz osób niepełnosprawnych Archidiecezji Gdańskiej.

Czytaj więcej...


ŚWIADECTWO I WSPOMNIENIE – BYLIŚMY TAM, Z NIM I DLA NIEGO.

 Alleluja !  Chwała Panu ! Mamy nowego biskupa pomocniczego. Dnia 20 sierpnia 2022 roku, w Archikatedrze Oliwskiej, uczestniczyliśmy w przepięknej, doniosłej uroczystości przyjęcia sakry biskupiej przez ks. dr Piotra Przyborka. Jego osoba jest nam szczególnie bliska.  Duch Święty wybrał , a Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem pomocniczym archidiecezji gdańskiej kapłana pełnego pokory, życzliwości i miłości do każdego człowieka , a nade wszystko całkowicie oddanego Bogu .

Czytaj więcej...


Ognisko w Mirachowie 23.07.2022r.

“Jeśli się nie odmienicie i nie staniecie jak dzieci nie wejdziecie do Królestwa Niebieskiego - mówi Pan” (Mt 18.3).

“Nawrócenie do postawy dziecka jest warunkiem koniecznym wejścia do Bożego Królestwa. Kiedyś musisz stać się dzieckiem ufnym, pokornym, oczekującym wszystkiego od Pana. Jeśli nie staniesz się nim tutaj to będzie to musiało nastąpić w czyśćcu. Stan dziecięctwa jest bezwzględnie konieczny nie tylko do uświęcenia, ale i do zbawienia.”

Czytaj więcej...


Stoczek Warmiński 27.07.2022

RELACJA UCZESTNIKA:

Kolejny spacerek z COC miał miejsce w Stoczku Klasztornym. Piękny dzień spędzony u stóp Matki Bożej Pokoju, w miejscu gdzie był więziony błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński. Rozpoczęliśmy wspólną Eucharystią pod przewodnictwem naszych kapłanów. Po pysznym obiedzie zwiedzaliśmy pomieszczenia, w których wieziony był błogosławiony kardynał. Zachwyciły nas ogrody przyklasztorne i historia klasztoru opowiedziana przez tamtejszego księdza kustosza. Przed odjazdem zostaliśmy pobłogosławieni relikwiami błogosławionego kardynała  Stefana Wyszyńskiego. Wspólne zdjęcie zakończyło naszą pielgrzymkę. Dziękujemy Janie i Hani za trud przygotowania wyjazdu, za super atmosferę i za możliwość pobycia razem w tak bogatym w historię miejscu.

G.L.

(Zdjęcia po naciśnięciu w poniższy link)

Stoczek Warmiński 27.07.2022

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl