„Rekolekcje Wielkopostne w Sobieszewie 25-27 marzec 2022”

 

Rekolekcje – czas modlitwy, skupienia, sakramentu pokuty…

Taki właśnie czas przeżywała wspólnota Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej podczas wyjazdowych rekolekcji wielkopostnych w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym prowadzonym przez  Siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża w Sobieszewie.

Rekolekcje głosił Ksiądz Waldemar Prange z Iławy, a temat przewodni brzmiał       „Życie Maryi drogą do Eucharystii”.

 

Pierwszy dzień rekolekcji rozpoczęliśmy w piątkowy wieczór 25 marca 2022 uczestnicząc w Eucharystii, Drodze Krzyżowej i  Różańcu. Tego dnia nasze serca były głęboko zanurzone w modlitwie za nasze  siostry i braci zza wschodniej granicy. Jednoczyliśmy się z Ojcem Świętym Franciszkiem, i przed Najświętszym Sakramentem zawierzaliśmy Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Najświętszej Panienki. Dzień ten to  także uroczystość Zwiastowania Pańskiego  i Dzień Świętości Życia, dlatego wielu z nas podjęło też zobowiązanie adopcji dziecka poczętego i codziennej modlitwy w intencji nienarodzonego dziecka przez okres dziewięciu miesięcy.

 

Kolejny dzień rekolekcji to konferencje o Miłosierdziu Bożym, podczas których, Ksiądz Waldemar w szczególny sposób podkreślał potrzebę modlitwy i ofiarowania Mszy świętych za dusze czyśćcowe.

„Jezu Miłosierdzia dla nas, dla konających i dla zmarłych w czyśćcu cierpiących” – to akt strzelisty, który powinniśmy wypowiadać w chwilach trudnych, ofiarując modlitwę, swój ból, cierpienie, post. Będzie to nasz największy dar dla dusz oczekujących na zbawienie.

Po południu, konferencje głosiły siostry Klaudia i Ewa ze Zgromadzenia Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie. Najpierw przybliżyły nam swoją codzienną pracę, szczególnie funkcjonowanie integracyjnego przedszkola w Głogowie, a później historię objawień Matki Bożej w Fatimie podkreślając szczególną wartość w naszym życiu Eucharystii, pokuty i cierpienia.

Tego dnia mieliśmy również okazję do ucałowania relikwii Świętego Ojca Pio, które znajdują się w domu noszącym Jego imię na terenie ośrodka. Mogliśmy także skorzystać z sakramentu spowiedzi świętej, indywidualnej rozmowy z księdzem rekolekcjonistą i  modlitwy wstawienniczej.

Ten dzień rekolekcji zakończyliśmy trzygodzinną adoracją Najświętszego Sakramentu. Był to czas łaski żywej obecności Jezusa, radości i wdzięczności Bogu i Maryi, a tych chwil nie można porównać z niczym  innym.

 

W niedzielę, trzeciego ostatniego dnia rekolekcji uczestniczyliśmy we Mszy św. a potem adorowaliśmy Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, które zakończyło się indywidualnym błogosławieństwem.

Czas spędzony z Jezusem zawsze przynosi dobre owoce, może nie od razu, ale warto czekać i ufać.

 

Na koniec trochę podziękowań.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tych rekolekcji, szczególnie Pani Hani Ładzie i Janinie Piotrowskiej, za przygotowanie i czuwanie nad sprawnym przebiegiem.

Dziękujemy Siostrom Franciszkankom za wielką gościnę serca, serdeczność, opiekę i uśmiech.

Dziękujemy Siostrom Ewie i Klaudii za głoszone konferencje, wspólne modlitwy za Waszą obecność wśród nas.

Dziękujemy księdzu Waldemarowi za głoszone słowo, za sakramenty, za czas , który uwrażliwiał nasze sumienia, za piękne przygotowanie nas na spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym.

 

Pan Bóg uświęcił te rekolekcje swoją obecnością, a owoce tych rekolekcji jako prezent od Pana jak mówił ksiądz Waldemar rozpakowywać będziemy jeszcze długi czas.

                                                                                                                                             M.H.

(Zdjęcia po naciśnięciu w poniższy link)

03.2022 Rekolekcje Wielkopostne w Sobieszewie

Kalendarz Świętych

Kwiecień 2023
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl