XXXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

W drugą niedzielę każdego miesiąca Stowarzyszenie C.O.C. spotyka się w kościele pw. „Gwiazdy Morza” w Sopocie. Tak też było w minioną niedzielę, 12 lutego 2023r. Uroczysta msza św. była odprawiona z okazji 31-go Światowego Dnia Chorego. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzeja Wiecki zastępca dyrektora „Caritas” Archidiecezji Gdańskiej w koncelebrze z ks. Stanisławem Ładą opiekunem duchowym naszego Stowarzyszenia C.O.C.

Na wstępie Eucharystii ks. Stanisław nawiązał do Objawień Matki Bożej z Lourdes. Ksiądz Andrzej w trakcie wygłosił homilię, nawiązując do choroby i cierpienia. Część uczestników Eucharystii uświetniła liturgię czytaniami, modlitwą. Śpiewem uświetniły Panie z kościoła pw. Św. Józefa z Przymorza.

Po komunii św. animatorka grup przewodnich naszego Stowarzyszenia C.O.C. pani Urszula Burda przeczytała „przesłanie”, modlitwę za chorych, opiekunów i wolontariuszy. Zrobiło to duże wrażenie na uczestnikach Eucharystii. Następnie jak co roku w „Dniu Chorego” zostały wręczone wyróżnienia członkom naszego Stowarzyszenia, sympatykom i darczyńcą.

Wyróżnienie honorowego członka Stowarzyszenia otrzymali:

Siostra Blanca Sławińska – Pallotynka, jest teologiem i pełni funkcję przełożonej prowincjonalnej w gdańskim zgromadzeniu.

Pan Grzegorz Jedynak - jest członkiem Rady Hospicjum Pomorze Dzieciom w Gdańsku a dla naszego Stowarzyszenia przyjacielem i darczyńcą od lat.

Pan Tadeusz Pietrzycki – przewodnik, który za namową swojej siostry Sabiny od trzech lat oprowadza nas po Gdańsku i nie tylko.

Wyróżnieniem „Długoletni Niepełnosprawny Członek Duszpasterstwa Osób Niepełnosprawnych” zostali nagrodzeni następującym osobom, członkom naszego Stowarzyszenia:

Panie Anna Elminowska, Edyta Nitkowska i Zofia Szweda

Wzorowym wolontariuszem roku 2022 została,

Pani Krystyna Fera - Osoba niezwykle skromna, pełna pokory i miłości. Zawsze uśmiechnięta i życzliwa. Od wielu lat jako wolontariuszka bez reszty oddaje się bezinteresownej pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym. Można na nią liczyć w każdej sytuacji. Nigdy nie zawodzi. Z radością spieszy , by udzielić wsparcia drugiemu człowiekowi. Czasem chcąc zastąpić mamę albo babcię. Cieszymy się, że wyróżniona osoba jest z nami i żyje charyzmatem Błogosławionego L. Novarese.

Każdy człowiek jest dla drugiego człowieka darem.

Na zakończenie Eucharystii wszystkie osoby na wózkach podjechały do ołtarza. Pani Halina Kawaler (osoba na wózku) złożyła podziękowanie ks. Stanisławowi Ładzie za całoroczną opiekę nad ludźmi chorymi i niepełnosprawnymi naszego Stowarzyszenia wręczając bukiet kwiatów. Wszyscy uczestnicy mszy św. wracali do swoich domu ubogaceni i radośni.

B.Ś.

(Zdjęcia po naciśnięciu w poniższy link)

XXXI ŚWIATOWY DZIEŃ CHOREGO

Kalendarz Świętych

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl