„Słuchaj Izraelu – Pan jest twoim Bogiem”

 - rekolekcje wielkopostne

   Rada Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia Archidiecezji Gdańskiej zorganizowała w dniach 17-19 marca rekolekcje wielkopostne dla swoich członków. Odbyły się one u sióstr Pallotynek w Gdańsku. Prowadził je ks. Andrzej Wiecki–zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gdańskiej.

    Program spotkań był bardzo bogaty. Udział we mszy św. ,adoracja Najświętszego Sakramentu, odprawiona Droga Krzyżowa z osobami cierpiącymi, codzienny różaniec i Koronka do Bożego Miłosierdzia sprawiły, że weszliśmy głęboko w życie Pana Jezusa i kolejne etapy działalności aż po śmierć i zmartwychwstanie.

    Pięknie i obrazowo prowadził nas ks. Andrzej przypominając podstawowe zasady naszej wiary. Słowa skierowane przez Boga bezpośrednio do człowieka –Słuchaj Izraelu, Pan jest Twoim Bogiem-  stały się punktem wyjścia do rozważań rekolekcyjnych.

   Cała nasza wiara opiera się na słuchaniu Słowa Bożego i jest to bardzo trudne, bo nie zawsze potrafimy to Słowo usłyszeć i zrozumieć. Jakość życia mierzy się podobieństwem do Boga i dlatego cierpienie może stać się doświadczeniem Boga. Są takie momenty w życiu człowieka, że trzeba milczeć i zaprosić Boga, aby sam działał.

    Te rekolekcje przypomniały nam najważniejszą prawdę, że Pan Bóg nas kocha i nigdy nie przestanie. Wykorzysta każdy moment , aby wejść w serce człowieka. Jesteśmy bardzo wdzięczni naszemu rekolekcjoniście za dotarcie do naszych serc i wskazanie na Słowo Boże i modlitwę jako najprostszą drogę do Boga.

    W programie znalazło się również spotkanie z siostrą Urszulą, założycielką Wspólnoty Hioba. Historia Hioba jest przykładem dla człowieka cierpiącego, ponieważ poprzez cierpienie jest on powołany do wielkiej bliskości z Bogiem. Poprzez cierpienie objawia się miłość

   Wielkie podziękowanie należy się pani Hani Ładzie za zorganizowanie rekolekcji, za ogromną troskę i czuwanie nad całością. W czasie pobytu nieustannie towarzyszyły nam siostry Pallotynki przygotowując pyszne posiłki i troszcząc się o wszystkie nasze potrzeby. Nasza wdzięczność jest bezgraniczna.

    To 3-dniowe spotkanie pozwoliło nam lepiej przygotować się do zbliżających się świąt Zmartwychwstania Pana Jezusa i sprawiło, że po długim czasie odosobnienia mogliśmy na nowo poczuć się jak w rodzinie i odnowić relacje towarzyskie.

                                                                                              Maria Biernat

(Zdjęcia po naciśnięciu w poniższy link)

Rekolekcje u s. Pallotynek

Kalendarz Świętych

Czerwiec 2024
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

POLECAMY

Stowarzyszenie
CENTRUM OCHOTNIKÓW CIERPIENIA
Archidiecezji Gdańskiej
Ul. Wojska Polskiego 37, 83-000 Pruszcz Gdański

www.cocgdansk.pl   e-mail: biuro(a)cocgdansk.pl 
BANK SPÓŁDZIELCZY PRUSZCZ GDAŃSKI
40 8335 0003 0118 0253 2000 0001
Administracja strony: admin(a)cocgdansk.pl